Otázky a odpovědi – FAQ

Na této stránce najdete často kladené otázky a odpovědi na ně.

Co dělat v případě poruchy internetového připojení

Pokud je Vaše přípojka nefunkční, nebo je její funkčnost nějakým způsobem omezena, zkontrolujte zapojení všech kabelů. V případě, že používáte Wi-Fi router, zkontrolujte funkčnost Wi-Fi na svém připojeném zařízení.

Wi-Fi router můžete zkusit vypnout vytažením z elektrické zásuvky a zase jej zapnout, v žádném případě však nepoužívejte tlačítko RESET. Vymažete tak všechny v routeru nastavené údaje.

Pokud je s připojením i nadále problém, kontaktujte technickou podporu.

Co dělat v případě omezené rychlosti internetového připojení?

V případě výrazně snížené rychlosti internetového připojení postupujte dle pokynů výše. Podívejte se také, jestli není problém v samotné domácí Wi-Fi síti, která může rychlost internetu výrazně snižovat.

Následující video (v angličtině a češtině) názorně ukazuje rozdíl mezi různými typy domácích Wi-Fi routerů dle frekvence, na které vysílají:

K čemu mi bude Wi-Fi router?

Pokud máte více než jeden počítač, nebo nechcete být omezováni kabelem. Wi-Fi router má 4 porty pro připojení počítačů a anténku, ke které se může přes Wi-Fi připojit libovolné zařízení, které to umožňuje (chytrý telefon, tablet, notebook). V rámci bytu nebo kanceláře tak není potřeba používat pro připojení k internetu kabel, je to však vhodné vzhledem k omezení, které přenos přes Wifi znamená (viz video výše).

Jaká je adresa SMTP serveru pro odesílání e-mailů?

smtp.inet4.cz (port 25, nastavte možnost bez autentizace a bez šifrování)

Jak vypadá připojení k Internetu od inet4?

Záleží na tom, jestli jde o připojení bezdrátové s vlastní přijímací jednotkou (například v rodinném domě), nebo v bytovém/panelovém domě, kde máme kabelové rozvody.

V prvním případě je potřeba umístit přijímací zařízení na vhodné místo (střecha, za okno) a odtud přivést kabel až do Wi-Fi routeru, případně rovnou do počítače.

V případě kabelového rozvodu je potřeba tento kabel o průměru 6 mm přivést až na místo připojení, tedy například ze střechy panelového domu až do bytu, kde bude připojen opět buď do routeru, nebo do počítače. Používáme elektrošachty na chodbách, nepožívané komíny apod.

Přesunout se na začátek