Modernizace bezdrátových sítí inet4

Logo inet4

Společnost inet4 realizovala svůj záměr kompletní modernizace bezdrátových sítí v oblasti Českobudějovicka a Kaplicka.

Lidé v těchto lokalitách se mohou připojit k Internetu rychlostí 20 Mbit/s za cenu 250 Kč měsíčně včetně DPH.

Celková přestavba sítě souvisí s novými tarify. Zmíněných 20 Mbit/s oběma směry (download i upload) je k dispozici na bezdrátové síti, na síti optické poskytuje inet4 dlouhodobě rychlost 100 Mbit/s.

V rámci posilování jednotlivých páteřních spojů, navyšování konektivity a modernizace přípojných bodů (vysílačů) byla bezdrátová síť zmodernizována například ve městech Kaplice, Malonty a Velešín. V okrese České Budějovice dále v Hrdějovicích, Nemanicích, Hosíně a Dobřejovicích.

O bezdrátovém připojení

U bezdrátového připojení získává klient konektivitu přes přijímací jednotku umístěnou za oknem svého bytu, na střeše objektu nebo na jiném vhodném místě. Tato jednotka přijímá signál z nejbližšího vysílače. K používání služby není nic dalšího potřeba. Kabel z přijímače může vést přímo do počítače uživatele, případně do domácího routeru.

O inet4 s.r.o.

Společnost inet4 s.r.o. byla založena v roce 2005 v Českých Budějovicích se zaměřením na poskytování telekomunikačních služeb pro domácí segment se stěžejní službou připojení k síti Internet.

V roce 2007 začala společnost inet4 s výstavbou první městské optické sítě pro rezidentní trh v Českých Budějovicích. Od této doby bylo k této síti připojeno přes několik stovek bytových domů a tím se stala tato nejmodernější přístupová síť dostupnou pro několik tisíc domácností.

V roce 2010 začala inet4 s.r.o. budovat podobnou síť na Táborsku.

Modernizace bezdrátových sítí inet4
Přesunout se na začátek