Jak probíhá instalace v panelovém domě

InternetJak vypadá připojení k Internetu od inet4?

V panelových a bytových domech se vždy snažíme připravit všechno tak, aby instalace nové přípojky probíhala co nejkratší dobu.

V tomto článku najdete průběh celého procesu u nového klienta.

Jdeme na to.

  1. Klient provede on-line objednávku nebo zavolá na číslo 800 424 424.
  2. V prvním případě zavoláme zpět a domluvíme si termín instalace, ve druhém případě se můžeme domluvit okamžitě.
  3. V určený datum a čas dorazí na místo instalace technik s potřebným vybavením a požadovaným zařízením.

V případě bytového nebo panelového domu máme již ve většině případů technologie připravené na místě. Znamená to, že z již instalovaného switche natáhneme datový kabel o průměru 6mm do bytu (pokud tam ještě není) a přípojku nastavíme (buď rovnou v počítači nebo v bezdrátovém routeru). Ujistíme se, že všechno funguje jak má, klient si hned může funkčnost připojení vyzkoušet.

Na místě podepíšeme smlouvu dle parametrů z předchozí telefonické dohody a tím je celá operace uzavřena. Technický pracovník stráví na místě maximálně 2 hodiny s tím, že většinu času zabere protahování kabelu (záleží na vzdálenosti od switche, počtu pater atd.)

Proč bezdrátový router?

Bezdrátový router si může pořídit každý náš klient za cenu dle aktuálního ceníku. Má porty pro připojení čtyř počítačů a anténku vysílající internetový Wi-Fi signál po bytě. Díky routeru lze tedy připojit více než jeden počítač (chytrý telefon, tablet, notebook) a ještě ke všemu bez kabelů.

V případě panelového domu si v praxi naši klienti nechávají bezdrátový router hned za vstupními dveřmi bytu a mají tak pokrytí ve všech místnostech. Pokud jde o větší byt, vhodné řešení nabídneme a prokonzultujeme na místě u každého klienta dle jeho specifických potřeb a požadavků.

Jak probíhá instalace v panelovém domě
Přesunout se na začátek