Jak probíhá instalace internetu inet4

InternetPřipojit se k internetu od inet4 není nic složitého. Nejsou potřeba žádné stavební úpravy, žádné sekání do zdí pro zavedení kabelu, ani nic podobného.

Jak vypadá internetová přípojka od inet4?

K připojení do sítě internet je vždy potřeba zdroj konektivity. Ať už se jedná o síť bezdrátovou, nebo o síť optickou, vždy jde o přívodní kabel vedoucí od hlavního zařízení do místa, kde se bude internet používat. Hlavním zařízením je pak například switch v bytovém domě, nebo v případě rodinných domů přijímací jednotka bezdrátového signálu. Ve všech případech jde ale o datový kabel silný 6 mm.

Přívodní kabel internetu vedeme nejsnazší cestou dle konkrétní dohody se zákazníkem. Máme postupy, které zaručují, že nebude poničeno nebo znehodnoceno jiné zařízení, že nebude rušen jiný signál v domě, že nijak nenarušíme stávající vedení a ve většině případů jsme schopni připojit internet takovým způsobem, že není viditelné.

Domácí internetová síť

Po zavedení datového kabelu na místo určení (byt, kancelář) nastává druhá fáze, kterou je samotné připojení zařízení zákazníka. V případě stolního počítače je možné kabel zavést až do něj. Pokud má zákazník více zařízení, je nutné použít router. V naší nabídce jsou k dispozici bezdrátové routery, které pokryjí místo připojení Wi-Fi signálem (lze potom připojit notebook, tablet, chytrý telefon apod. za předpokladu, že Wi-Fi připojení podporují) a zároveň je možné do něj připojit až 4 zařízení kabelem.

Jak jsme již psali a informovali, připojení kabelem je stabilnější a rychlejší, protože nedochází k rušení signálu vnějšími vlivy (například bezdrátovými routery jiných domácností v bytovém domě).

Domácí zapojení Wi-Fi routeru
Domácí zapojení Wi-Fi routeru

Jak vypadá celý proces instalace internetu inet4

  1. Zákazník provede objednávku, nebo zavolá zdarma na číslo 800 424 424.
  2. V prvním případě zavoláme zpět a domluvíme si termín instalace, ve druhém případě se můžeme domluvit okamžitě.
  3. V určený datum a čas dorazí na místo instalace technik s potřebným vybavením a požadovaným zařízením.

V případě bytových domů máme již většinou potřebné technologie a internetové rozvody připravené, takže je celá instalace jednodušší. Po instalaci soukromé přípojky zákazníka pak pouze podepíšeme smlouvu dle aktuálních podmínek a předchozí dohody, čímž je celý proces zřízení internetového připojení inet4 dokončen.

Kam pokračovat?

Jak probíhá instalace internetu inet4
Přesunout se na začátek