-
E-mailová adresa

Jak může Wi-Fi router zpomalit internet


10. 6. 2015 · Rubrika: Návody, rady, tipy, dotazy, Ostatní novinky
Štítky:

Síť inet4 je koncipována a průběžně upravována tak, aby splnila dnešní nároky na stabilní a rychlé připojení k internetu. Všechny spoje modernizujeme, navyšujeme konektivitu a investujeme naše prostředky pro zachování všech parametrů internetového připojení s ohledem na rostoucí počet připojených uživatelů.
Naše možnosti ale končí u kabelu vedoucího do Vaší domácnosti.

Vzhledem k množícím se dotazům chceme upozornit na skutečnost, že Wi-Fi router pro bezdrátové pokrytí domácnosti může významným způsobem snižovat rychlost Vašeho internetového připojení. Dle konkrétních okolností (překážky, vzdálenost, rušení signálu atd.) klesá rychlost mezi domácím Wi-Fi routerem a připojeným počítačem až o 90 %.

Domácí zapojení Wi-Fi routeru

Domácí zapojení Wi-Fi routeru

Snažíme se vždy poskytovat co nejrychlejší internet na daném typu sítě, přenos v rámci domácností a jiných prostor však ovlivnit nemůžeme. Pokud cítíte problém se svou domácí sítí, zkuste své zařízení připojit do routeru kabelem. Následně můžete uvažovat o přesunu routeru na vhodnější místo a Wi-Fi používat jenom pro připojení mobilních zařízení (tabletů, telefonů). Řešením může být například i použití Wi-Fi routeru se signálem na frekvenci 5 GHz, nicméně podmínkou provozu je potom schopnost Vašeho zařízení se na této frekvenci k routeru připojit.

Poradíme Vám, jak si svou domácí síť zařídit. Neváhejte nás v případě dotazů kontaktovat. Děkujeme.


inet4 s.r.o.   Všechna práva vyhrazena.
Ant. Barcala 1446/26a
370 05  České Budějovice

-

INTERNET - TELEFON - TELEVIZE

-

VOLEJTE ZDARMA   800 424 424


 SPOJTE SE S NÁMI
FacebookTwitter Dostupnost: Tábor a okolí, Českobudějovicko, Kaplicko